XIV Mistrzostwa Polski w parakolarstwie szosowym

180 Views

Na XIV Mistrzostwach Polski w parakolarstwie szosowym pokazali się przedstawiciele klubów z Opola.

Na XIV Mistrzostwach Polski w parakolarstwie szosowym pokazali się przedstawiciele klubów z Opola. Jeden z nich zdobył brązowy medal, a dwóch skończyło rywalizację tuż za podium.

Trzecią lokatę podczas zmagań w Zduńskiej Woli wywalczył Mariusz Rygoł. Czołowy zawodnik Integracyjnego Klubu Sportowego Feniks Opole startował w wyścigu wspólnym na dystansie 72,1 km. Wówczas to „wykręcił” świetny czas 2 godzina 1 minuta i 25 sekund ze średnią prędkością 35,58 km/h.

– Przez cały sezon miałem wzloty i upadki, ale chciałem przede wszystkim dobrze wypaść na tych właśnie zawodach. Przed startem wiedziałem, że rywale są dobrze przygotowani jednak tego dnia nastawiłem się mentalnie, że podium jest w moim zasięgu i tak się stało – komentuje Rygoł. – Bardzo cieszę się z tego krążka. Ten medal pokazuje mi, że warto tyle pracować i motywuje do dalszego działania – nie kryje zawodnik, który do tej prestiżowej imprezy sportowej przygotowywał się we włoskim Bormio, gdzież przewyższenia na treningach wynosiły 1460 m i udało mu się trzykrotnie wjechać na Passo dello Stelvio. Wspierali go w tym sponsorzy, firmy Ovida (komory hiperbaryczne), Habitus Kędzierzyn-Koźle (sklep medyczny) i LavaVitae.

Dwa razy tuż za podium zmagania zakończył natomiast jego kolega klubowy Michael Jonek. Uczynił to w swojej kategorii na 41.2 km w wyścigu wspólnym oraz na 10,3 km w jeździe indywidualnej na czas. Na tym drugim dystansie, ale w swojej kategorii czwartą lokatę zajął także Piotr Bednarek z WZ LZS Opole.

No comments

Oferujemy sprzęt ułatwiający funkcjonowanie osobom starszym lub niepełnosprawnym, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, pozwala na większą samodzielność i komfort. Zapraszamy!

Siedziba firmy

ul. Michała Spisaka 50,
02-495 Warszawa
Godziny otwarcia: 08 00 - 16 00
Kontakt:
tel./fax (22) 667 96 44,
mail: sklep.warszawa@habitus.com.pl

Oddział

ul. Wojska Polskiego 16,
47-220 Kędzierzyn-Koźle
Godziny otwarcia: 08 00 - 16 00
Kontakt
tel./fax (77) 551 78 40,
mail: sklep.kedzierzyn-kozle@habitus.com.pl